Travel podložka zpříjemní vaše cestování

21. 05. 2019

 

 

Léto a dovolené se blíží, a tak bychom vám rádi poradili, jaký typ cestovní podložky zvolit pro letní jógovou praxi.

Budete-li brát jógovou podložku na dovolenou s sebou, je vhodné myslet na to, že by měla být dobře skladná. Budete-li na své poznávací i „válející“ letní dovolené cvičit jógu, doporučujeme určitě podložku, kterou složíte do svého kufru namísto toho, abyste ji museli nosit ve vaku přes rameno. Zhruba jedno kilo, to je váha cestovní (travel) podložky, je složitelné do malého balíčku. Podložku rozbalíte na louce nebo pláži, zacvičíte si a opět ji můžete uschovat do příštího cvičení.

 

 

 

Pokud podložku v létě ušpiníte, určitě ji nemyjte saponáty. Postačí vám vlhký hadřík, kterým otřete nečistoty z podložky. Můžete také použít dezinfekční prostředky na podložky, čímž ji osvěžíte a vyčistíte.

Neperte ji, ač je to doporučováno, protože pak změní svou strukturu.

Kaučukovou podložku nenechte větrat na přímém slunci. Dlouhým pobytem na slunci se její struktura naruší.

 

„Travel podložka je součástí mého kufru. Cestuji často a rád, stejně jako cvičím jógu. A tak ať jdu v New Yorku do Pure Yoga Studia, nebo v Coloradu či Tokiu na jógu, vždy je má LOLË travel podložka se mnou. Výborné jsou i Manduka cestovní podložky, výběr je opravdu velký. Dobře skladnou ‚travel‘ podložku si pokládám na podložky v sálech jógových studií z důvodu hygienických, nebo si ji rozprostřu na trávě a cvičím. Prostě nedám na ni dopustit,“ dodává Václav Krejčík, instruktor jógy.

 

Chcete-li si travel podložku vyzkoušet, abyste nekupovali zajíce v pytli, navštivte Yoga Mat Room v Energy Studiu na Praze 2, kde najdete největší výběr podložek v Česku. Můžete také zajít do kamenného obchodu LOLË na Praze 1 (Karolíny Světlé), kde si můžete podložku také vyzkoušet.

 

www.jogamarket.cz